Sinirini halktan çıkardı! İstanbul’da seçimi kaybetti, iftarlara son verdi

31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından İstanbul’u kaybeden AKP, Kadıköy’de vapur iskelelerinin bulunduğu meydanda seçim kampanyası için kurduğu iftar çadırını kaldırdı. 

Ramazan ayının devam etmesine rağmen alınan bu karara vatandaşlar tepki gösterdi. Bunun üzerine Kadıköy Belediyesi harekete geçerek aynı noktaya iftar çadırı kurdu. 

İstanbul’da en yüksek oy oranıyla seçilen Kadıköy’ün yeni belediye başkanı Mesut Kösedağı’nın talimatıyla kurulan çadırda her gün binlerce kişiye iftar verilmeye başlandı. 

Kadıköy Belediyesi, ayrıca Ramazan ayının ilk gününden beri Kadıköy’ün 5 ayrı noktasında kurduğu binlerce kişilik iftar çadırlarıyla da vatandaşlara yemek ikramında bulunuyor.

“BİZ VATANDAŞIMIZI SEÇİME KADAR SEVMİYORUZ”

Kadıköy Belediye Başkanı Mesut Kösedağı, mazbatasını alır almaz ilk iş olarak Kadıköy Rıhtım’daki iftar çadırında vatandaşlarla buluştu. 

Kösedağı, yaptığı açıklamada “1 Nisan akşamı bana bir telefon geldi. Dediler ki; ‘Başkanım Rıhtım’daki AKP iftar çadırı kaldırıldı.’ Nedenini sordum. Bir sebep belirtemediler. Biz Cumhuriyet Halk Partili belediyeler, vatandaşımızı sadece seçime kadar sevmiyoruz. Vatandaşımızı sadece seçime kadar önemsemiyoruz. Biz herhangi bir insan ayrımı yapmadan, o partiye oy veriyor, bu partiye oy veriyor, şuralı, buralı demeden; Kadıköy’deki yaklaşık 470 bin vatandaşımıza hizmet edeceğiz. Kadıköy Belediyesi her zaman vatandaşın yanında olmaya devam edecek” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir