Kamuda Tasarruf Paketi’nin ardından Emine Erdoğan’ın da katıldığı Bakanlık etkinliğinde lüks menü!

İktidar ‘Kamuda Tasarruf Tedbirleri’ni açıkladı. Paketin içinde memur servislerinin kaldırılması, emekli olan personel kadar memur alınması gibi bir çok madde yer alırken Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı lüks menülü etkinlik dikkat çekti. Menüsünde, havuç dilim fıstıklı baklavadan, kuzu kapamaya kadar vatandaşın kolayca erişemeyeceği lüks tüketim ürünlerini içeren etkinliğe Emine Erdoğan‘da katıldı.  Sağlık Emekçileri Sendikası Eş Genel Başkanı Mehmet Sıddık Akın ise, “Bize yemek düzenleyeceklerine hastanedeki yemek sorunlarımızı çözsünler.” dedi. 

TIKLAYIN-Kamuda tasarruf paketi açıklandı: Yeni araç alma ve kiralama yok, memur alımı sınırlandı, çift maaşa üst sınır geldi!

Sağlık Bakanlığı tarafından Hemşireler ve Ebeler Günü nedeniyle Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde yemekli bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’da katıldı. 

Birgün’den Kayhan Ayhan’ın aktardığına göre; Etkinliğin menüsünde havuç dilim fıstıklı baklavadan kuzu kapamasına kadar lüks tüketim ürünleri yer aldı. Ayrıca etkinlikte katılımcılara çeşitli hediyeler verildi.


Fotoğraf: Birgün

Artan ekonomik sorunlar nedeniyle evine et girmeyen yurttaşların bulunduğunu belirten Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Eş Genel Başkanı Mehmet Sıddık Akın, şunları söyledi:

“Bize yemek düzenleyeceklerine hastanedeki yemek sorunlarımızı çözsünler. Dengeli ve yeterli beslenmeye asla yetmeyen yemekler, hijyenik olmayan yemekler ve yemekten zehirlenen sağlık emekçileri, yatan hastalarımız ve refakatçilerine dair haberler sık sık gündem oluyor. En son Esenyurt Devlet Hastanesi’nde 71 sağlık emekçisi zehirlenmiş ve gündeme taşımıştık. Bunu gündeme taşıdığımız için de 1 Mayıs bildirilerimizi yemekhanede dağıtmamıza izin vermemişlerdi. Pandemide, depremde bizleri alkışlayanlar ebe ve hemşire günü gibi özel günlerimizde de sadece bizlere övgüler diziyorlar. Bizler övgü değil hakkımızı istiyoruz. Öncelikle yandaş firmalara yemek ihalelerini vermekten vazgeçsinler. Bunlar daha fazla kar etmek için sağlıksız, kalitesiz yemeklerle bizleri zehirliyorlar. Kamusal yemek hakkımız tanınsın. İsrafı önlemeye önce buradan başlanılsın.”

TIKLAYIN-Kamuda tasarruf paketi açıklandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir