“Dondurmaları ağzınıza sürmeden iade edin”

Unilever, İngiltere ve İrlanda’da olası plastik ve metal parçaları içerme riski nedeniyle Magnum bademli dondurmalarının bazı serilerini geri çağırıyor. Eğer bu dondurmalardan satın aldıysanız, tüketmemeniz ve geri iadeniz için mağazaya gitmeniz önemlidir.

Unilever, İngiltere ve İrlanda’da satılan Magnum’un bademli dondurmalarından plastik ve metal içerebileceği riskiyle ilgili olarak 5 seri ürünün toplatılacağını duyurdu. İngiltere merkezli hızlı tüketim şirketi Unilever’in aldığı bu karara göre, Magnum’un 100 gramlık ve 3’lü paket şeklinde satılan bademli dondurmaları, potansiyel plastik ve metal varlığı nedeniyle acil olarak geri çağrılacak. Ürünü satın alan tüketicilere “yemeyin” uyarısı yapıldı. Gıda Standartları Ajansı’nın (FSA) internet sitesinden yapılan açıklamada, söz konusu ürünlerin “yemek için güvensiz” olduğu belirtildi ve içinde plastik ve metal parçaları bulunabileceği uyarısı yapıldı. Unilever’in, bu ürünleri satan tüm perakende mağazalarda satış noktası bildirimleri yayınlayacağı bildirildi.

İngiltere ve İrlanda’da L3338, L3339, L3340, L3341, L3342 parti kodları ve Son Kullanma Tarihi 12/2025 olan dondurma kutularının etkilendiği belirtildi. Ancak, Türkiye’deki Unilever yetkililerinden henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Geri çağırmadan etkilenen ürünler:

100 gramlık Magnum Bademli Dondurma

3’lü paket halinde satılan Magnum Bademli Dondurma

L3338, L3339, L3340, L3341, L3342 parti kodlarına sahip ürünler

Son Kullanma Tarihi 12/2025 olan ürünler

Geri çağırma şu anda sadece İngiltere ve İrlanda’yı kapsıyor. Türkiye’de bu ürünlerin satışı yapılmakta olup olmadığı ve geri çağırmanın Türkiye’yi de kapsayıp kapsamadığına dair resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir